Galmus, Poráč, Suchinec, Zlatý stôl, Skalisko - Volovské vrchy
Túlanie sa v mrakoch
Aprílový jarno-ZIMNÝ tramp
Malá Fatra, hrebeňovka
Po hrebeni Čergova
Túlačka po Slanských vrchoch
Po hrebeni Vihorlatu
Po hranici cez Poloniny
Z Telgártu do sedla Súľová
Po hrebeni Volovských vrchov
Krížom cez Slovenský kras
Slanské vrchy, pohorie s úchvatnými výhľadmi
Kanada, okolo Hurónskeho jazera k Niagarám
Nórsko, rafting na rieke Sjoa, Trolltunga, Bergen
Okolo prameňa Laborca
Okolo prameňa Laborca

Okolo prameňa Laborca Konečne sme sa rozhýbali a začalo sa rozprávať o nejakom trampe. Návrh bol Poloniny, s tým, že by sme mali dôjsť až [ ... ]

Toto si chcem prečítať
Opäť na Lazy
Opäť na Lazy

Opäť na Lazy Zima bola v plnom prúde. Bol koniec januára, niečo posnežilo, teploty klesli niekde k -5° C. Najvyšší čas na prevet [ ... ]

Toto si chcem prečítať

Slovenský raj (Piecky - Malá poľana - Hamburgerky - Veľká poľana - Glac - Červeňák - Biely potok - dolina Lesnice)

Trasa: Košice – Poprad – Spišský Štvrtok – Podlesok – Veľká Biela voda – Piecky – Malá poľana – Hamburgery – Veľká poľana – Glac – Červeňák (noc) – dolina Bieleho potoka – Horské sedlo – dolina Lesnice – Spišská Nová Ves Čaňa

Trvanie: 26. -  27. apríl 1991

Prítomný: ja

Počasie: Aprílové – z každého rožka troška.

Popis:

Ľadopád v rokline Piecky, Slovenský rajAutobus z Popradu do Spišského Štvrtka chodí len v dni pracovného pokoja a v deň pred pracovným pokojom. Odchod o 08.12 h. z Popradu, z Spišského Štvrtka o 08.57 h. Z Podleska smer Píla po zelenej asi 1 hodina, začiatok je pekný. V ceste je pioniersky tábor. Píla – menšia usadlosť asi 20 domov.

Obchod je otvorený:

  Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok

Otváracia

doba

07.15 - 11.00

13.00 - 15.45

zatvorené

07.15 - 11.00

13.00 - 15.45

07.15 - 11.00

12.00 - 15.45

07.15 - 11.00

12.00 - 15.45

Medvedia stopa, Slovenský raj

Prešiel som Piecky, výškové prevýšenie asi 300 metrov. Pekné, bolo veľa vody. Hore sa topil sneh. Hore pekná roklina a vodopády. Dlhý rebrík. Plno reťazí, dreva a stupačiek. Stopy – asi Rys. Hore sa vyjde viac na sever od Malej poľany. Na Malej poľane začalo snežiť, ale len strašilo. Odtiaľ na Hamburgery. Dá sa dostať na Veľkú poľanu. Odbočíš doprava a nie po značke doľava.

Náčrtok - Veľká poľana, Slovenský rajNa Veľkej poľane je niekoľko posedov, tri som videl a v jednom som aj bol. Od vchodu smerom na pol jedenástu (11.30 h.) je strom, ktorý trčí nad všetky ostatné. Tam choď a prejdeš kopec, si na žltej so zelenou. Došiel som asi o 16.00 h. (?). Bol brajgel a nebolo dreva. Zjedol som polivk a tým to haslo. O 21.00 h. došli dvaja aj so psami. Ráno došiel ďalší. Nepamätám si na mená. Ráno som si dal dve lyžice medu a bolo po raňajkách. Vydal som sa po červenej smerom na Geravy. Keď cesta odbočuje doľava a potom máličko stúpa a zachádza do U naľavo je stará zvážnica. Choď tam.

Slovenský raj, hrebeň nad LesnicouDôjdeš do doliny Bieleho potoka. Skôr či neskôr narazíš na slušnú zvážnicu. Biely potok má upravené koryto a je tam hŕba senníkov a krmelcov. Stoja tam dva osamotené mohutné stromy, vzdialené od seba cca 200 metrov.

Naľavo, ak ideš hore, za zákrutou (už na značke) (zelenej) je prameň. Pôjdeš po zelenej smer Geravy a asi po 500 m odbočuje cez potok zvážnica (vľavo) Najprv mierne stúpanie, potom zúrivo do kopca. Cestu používam len ja a lesná zver. Cez skalné sedlo a odtiaľ hore doprava. Hore naďabíš naľavo na zvážnicu (obstojná) a strom.

Náčrtok - strom, Slovenský raj   Náčrt - strom v Slovenskom raji

Jeden je dole hrubý hrboľatý a potom hore tenký. Odtiaľ hore popri druhom strome, ktorý vyzerá ako obrátená jednotka.

Slovenský raj, Lesnica, zadebnený jaskynný výklenok

V skalnom sedle je voda, ale zabahnená. Hore už uvidíš údolie Lesnice aj Spišskú. Nechoď po zvážnici, ktorá odbočuje doľava. Choď dole popri škôlke a dôjdeš k asfaltke a k Lesnici. Je tam veľa odbočiek a skál. Niekoľko senníkov, možno ich tam je viac.

Pri horárni odbočuje cesta k Čingovu. Za horárňou je prameň. Po asfaltke až k Bikšovej lúke, je tam posed, prameň a veľký senník. Sú tam asi aj ovce. Odtiaľ je na skok k lesnej škôlke a ku Kostolíku. O 14.00 h. ide osobný a 14.35 h. Košičan.

Kuriozity:

Bol kopec snehu niekde aj 50 cm. Našiel som jeleňa aj lebku. Mám aj palicu aj nové meno Krakonoš. Keď som bol v nočnej Steve a Traki boli na Červeňáku. V Spišskom Štvrtku je čas skočiť si na raňajky.

Štatistika trasy:

Celkom prejdených: 34,55 km
Zdolané prevýšenie: 1 163 m
Zdolané klesania:  1 237 m
Prejdenú trasu nie je možné pozrieť, môžem zaslať na vyžiadanie.
 

Zaregistruj sa! Nemôžeš pridávať komentáre.